czwartek, 23 lipca 2015

"Drzewo" Graliter - p. Szwajkowscy

Dziś o pomocy, którą niedawno zakupiłam na warsztatach prowadzonych przez Graliter - Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski.


To jedna z układanek edukacyjnych z serii "Rymowanki Odkrywanki" pt. "Drzewo" wydawnictwa WIR.

W ułożeniu obrazka, składającego się z 16 dużych części, pomagają nam krótkie wierszyki, będące opisem poszczególnych elementów.Rozdałam części układanki między dzieci i 
czytałam, a ich zadaniem było ułożenie obrazka zgodnie z podpowiedziami.

Następnie nazwaliśmy zwierzęta, określiliśmy ich położenie na obrazku używając przyimków, określiliśmy porę roku panującą na obrazku.


Dorobiłam do układanki dymki, w które wklejaliśmy onomatopeje sylabowe.
To nasze początki, ale niedługo wmieszam w zabawę czytanie metodą sylabową.
Dzieciakom się podobało, a ja z czystym sercem mogę polecić tę pomoc edukacyjną.
A.K-K

1 komentarz:

 1. Dzień dobry Smartmamo,
  bardzo nas cieszy, że nasza układanka znalazła się na Twoim blogu :-) Z ciekawością będziemy czekać na nowe aplikacje, a znając Twoją wyobraźnię i pracowitość, pewnie zobaczymy niejedno nowe zastosowanie.
  Od zaprzyjaźnionej logopedki dowiedzieliśmy się, że zabawa z układaniem naszych obrazków to m.in. "ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej na 16-elementowym, kolorowym materiale tematycznym", i że jest to bardzo ważne ćwiczenie do opanowania umiejętności czytania i pisania. Dla zainteresowanych dodam, że więcej prezentacji pozostałych układanek można znaleźć na naszym facebookowym profilu: https://www.facebook.com/pages/Graliter-El%C5%BCbieta-Szwajkowska-Witold-Szwajkowski/339440619473873
  Pozdrawiam serdecznie,
  Elżbieta Szwajkowska

  OdpowiedzUsuń